ČSSD

Naše priority

Kraj postaví dostupné bydlení

Drahému a nedostupnému bydlení učiníme přítrž. Kraj má dostatek budov a pozemků, na kterých může vybudovat dostupné bydlení pro sestřičky, učitele, sociální pracovníky, silničáře, školní kuchařky nebo třeba policisty či hasiče. Lidé nesmějí být rukojmí developerů!

Dostupná a včasná lékařská péče

Na odborné vyšetření se mnohdy čeká tak dlouho, až už je pozdě. To se musí rozhodně změnit a v krajských špitálech musí dojít k podstatnému zkrácení čekacích lhůt. Chce to více peněz, které mají na účtech zdravotní pojišťovny a také změnu organizace práce v páteřních krajských nemocnicích.

500 nových míst v domech pro seniory

Společnost stárne a věk dožití se bude zvyšovat. Ne každý má štěstí a svůj podzim života stráví aktivně. Vyspělá společnost se má postarat o ty, kteří to potřebují. A naši senioři si péči za svoji celoživotní práci zaslouží. I proto vybudujeme nové kapacity domovů seniorů a posílíme terénní sociální práci. 

240 nových sportovišť 

Lékaři radí více se hýbat. Ale mnohdy ani nemáme kde. Zejména dětem chybí bezpečná a moderní sportoviště, kam by mohly odcházet od počítačů a mobilů. Proto v každé větší obci vybudujeme veřejná sportoviště, kde budou mít všichni dospělí i děti šanci pořádně rozhýbat svá těla! 

Lesy místo skladů

Také se u vás střídá úzkost a vztek, když jedete kolem obřích logistických hal a všude vidíte, jak rostou další? Tuhle rakovinu bující ve středočeské krajině zastavíme! Nenecháme lesy a ornou půdu napospas bezohledným firmám, kterým je příroda lhostejná. Střední Čechy nesmí být skladištěm Evropy.

Více obchvatů, méně kamionů

Novou dálnici kraj nepostaví, protože to je starost vlády, ale může ji urychlit výkupy pozemků a přípravnými pracemi. Hlavně může ovlivnit negativní vliv tisíců kamionů na lidi v regionu. Chce to zrychlit stavbu obchvatů obcí, zastavit nové logistické areály a u klíčových nádraží stavět kapacitní parkoviště pro přestup motoristů na železnici.

O prázdninách jsem objel celý kraj a povídal si s vámi. Poslouchal jsem, co vás štve a co chcete změnit.

Potvrdili jste mi, že plno věcí se povedlo, ale na dalších je třeba máknout.